tel
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Bezpieczny komin

Bezpieczny komin

Komin to jeden z najistotniejszych elementów składowych domu, mimo to często przez inwestorów bywa niedoceniany i bagatelizowany. Takie podejście jest nie tylko nierozsądne, ale może być śmiertelnie niebezpieczne.

 

Komin postawiony w sprzeczności z wiedzą techniczną, inżynieryjną i zdrowym rozsądkiem to, mówiąc bez ogródek, poważne zagrożenie – i to nie tylko potencjalne, ale bardzo realne.

 

Dobry komin to jakość i bezpieczeństwo!

Niezależnie od tego ku jakiemu rozwiązaniu się skłaniamy, czy będzie to komin turbo, komin wolnostojący, komin izolowany dwuścienny, czy też jakikolwiek inne rozwiązanie, nie możemy pod żadnym pozorem iść na kompromisy. Jakość wykorzystanych materiałów i zastosowane rozwiązania mają olbrzymi wpływ nie tylko na wygodę użytkowania, ale także na nasze bezpieczeństwo. Źle i niezgodnie ze sztuką budowlaną skonstruowane kominy mogą być przyczyną pożaru domu, katastrofy budowlanej bądź zatrucia tlenkiem węgla, a w najlepszym przypadku zawilgocenia i pojawienia się na ścianach grzyba. Podejrzewamy, że żadna z tych opcji nie brzmi dla Państwa specjalnie zachęcająco.

 

Priorytetem przy stawianiu komina jest bezpieczeństwo, a zapewne wszyscy się zgodzą, że na bezpieczeństwie własnym i swojej rodziny nie warto oszczędzać. Pozostaje pytanie: co możemy zrobić, żeby zagwarantować, że komin będzie bezpieczny?

 

Bezpieczny komin - czyli jaki?

Komin musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinien być stabilny, ale nie tylko. Równie istotne są takie cechy jak: odporność zarówno na wysoką temperaturę, jak i kwasy powstające w wyniku procesów spalania oraz odpowiedni ciąg.

 

Możemy Państwu udzielić dwóch rad. Po pierwsze cały komin powinien być wykonany z komponentów wyprodukowanych przez firmy nie tylko od lat obecne na rynku, ale przede wszystkim dysponujące odpowiednimi atestami, certyfikatami i znakiem CE. Zwróćmy także uwagę na oferowany okres gwarancyjny – podejrzanie krótki powinien dać nam do myślenia.

 

Po drugie przeprowadzenie prac związanych z wzniesieniem komina powinniśmy zlecić fachowcom. Na pewnych rzeczach naprawdę nie warto oszczędzać! Powtórzymy: fuszerka przy budowie komina to nie niewygoda, to realne zagrożenie.

 

Warto więc zapamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, a niezależnie od wybranego przez nas typu komina – nieistotne czy zdecydujemy się na komin turbo, komin wolnostojący czy komin izolowany, rozsądne rozwiązanie jest tylko jedno: jakość i zlecenie prac fachowcom.

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności