tel
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Rury 2mm, czopuch 2mm i szyber - czyli kilka definicji

Rury 2mm, czopuch 2mm i szyber - czyli kilka definicji

Już na samym początku przygody z budową komina, co bardziej dociekliwi napotkają na sporą ilość słów, których raczej nie używa się w codziennym życiu, jeśli nie ma się nic wspólnego z systemami kominowymi.

 

 

Założyć można, że określenia takie jak rura czarna i rura kominowa raczej nie powinny być problematyczne, ale już rura 2mm może poniektórych zdziwić. Właśnie dla co bardziej dociekliwych stworzyliśmy ten krótki artykuł, w którym umieszczone zostały sformułowania, które mogą okazać się nie do końca jasne.

 

Wkład kominowy przedstawia kilka definicji

 

Zaczniemy, tytułem wstępu, od tych bardziej oczywistych.

 

Rura czarna

rura czarna

 

Rura czarna to rura kominowa, która została pokryta czarną farbą o specyficznych właściwościach, a mianowicie farbą cechującą się żaroodpornością.

Produkty z tej kategorii znajdą Państwo tutaj: rury czarne.

 

Rura 2mm i czopuch 2mm

rura 2mm

Rura 2mm to skrótowe określenie rury kominowej, która wykonana została z blachy stalowej o grubości 2 milimetrów. Na tej samej zasadzie ukuło się sformułowanie czopuch 2mm – to czopuch wykonany z dwumilimetrowej blachy. Wypadałoby, żebyśmy i czopuch wyjaśnili, a więc: czopuch to element tworzący połączenie pomiędzy paleniskiem a kanałem kominowym.

 

 

Redukcja kominowa

redukcja kominowa

Przez określenie redukcja kominowa rozumiemy pewien typ kształtki rurowej, której zadaniem jest połączenie dwóch rur o różnych kształtach lub średnicach. W naszym sklepie znajdą Państwo redukcje koło-koło i redukcje koło-kwadrat.

 

Owal żaroodporny

owal żaroodporny

Pod sformułowaniem owal żaroodporny ukrywa się grupa komponentów kominowych o przekroju owalnym. Znajdą Państwo  nas rury, kolana, parasole, płyty dachowe, trójniki, wyczystki i odkraplacze owalne.

Produkty z tej kategorii znajdą Państwo tutaj: owal żaroodporny.

 

Kolano regulowane

kolano regulowane

Kolano regulowane to element dający możliwość nastawy. Do wyboru mamy kolana regulowane od 0˚ do 45˚ i od 0˚ do 90˚ - dwu i trzysegmentowe. Kolano regulowane wyposażone jest zazwyczaj także w wyczystkę, umożliwiającą sprawną kontrolę połączenia.

 

Szyber

szyber kominowy

Szyber to element służący do płynnej regulacji ciągu kominowego w postaci zasuwy. Warto wiedzieć, że kształt dławicy powinien uniemożliwiać całkowite zamknięcie komina.

 

Mamy nadzieję, że informacje były dla Państwa przydatne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Z miłą chęcią pomożemy!

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności