tel
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Wkłady kominowe TURBO - czyli jakie?

Wkłady kominowe TURBO - czyli jakie?

Zapraszamy do zapoznania się charakterystyką i zaletami wkładów kominowych TURBO.

 

Nowoczesne kotły potrzebują nowoczesnych wkładów kominowych. Nie inaczej jest w przypadku kotłów z zamkniętą komorą spalania.
 

Wkłady kominowe TURBO

Wkłady kominowe TURBO przeznaczone są do kotłów z zamkniętą komorą spalania określanych jako kotły typu C. W tej kategorii mieszczą się zarówno kotły TURBO, jak i kotły kondensacyjne. Jeśli rozważamy w naszym domu rozwiązanie tego rodzaju, musimy zainstalować system kominowy z wykorzystaniem właśnie elementów określanych jako TURBO.
 

Wkłady kominowe TURBO - zalety

Kotły z zamkniętą komorą spalania mają tę podstawową zaletę, że komora spalania jest całkowicie odizolowana od pomieszczenia, w którym kocioł się znajduje. Oznacza to, że nie istnieje ryzyko zatrucia śmiertelnie niebezpiecznym tlenkiem węgla (o zagrożeniach z nim związanych i sposobach na zabezpieczenie siebie i pozostałych domowników pisaliśmy w poprzednim artykule).


Dodatkowo kotły z zamkniętą komorą spalania można umieścić wewnątrz pomieszczeń, a nie w kotłowni – w przypadku gdy kocioł czerpie powietrze z zewnątrz (a więc zamontowano pełny system powietrzno-spalinowy), kubatura pomieszczenia musi wynosić przynajmniej 6,50m3. Jeśli natomiast kocioł ma pobierać powietrze z wnętrza pomieszczenia, kubatura to minimum 8m3.


Wkłady kominowe TURBO – dostępne produkty

wkład kominowy turbo jednościennyW  naszym sklepie dostępne są wkłady kominowe TURBO jednościenne i dwuścienne oraz wkłady kominowe TURBO białe – także w wersji jednościennej i dwuściennej. Wszystkie produkty mają przekrój okrągły.


Jeśli mają Państwo pytania dotyczące produktów dostępnych w naszym sklepie, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z miłą chęcią pomożemy Państwu podjąć decyzję i wybrać odpowiednie rozwiązania technologiczne.

 

Na koniec napiszemy tylko, że dostępne w naszym sklepie wkłady kominowe tego typu  mogą Państwo znaleźć tutaj: wkłady kominowe TURBO. Zapraszamy!

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności