tel
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Kolano regulowane – rodzaje i zastosowanie

Kolano regulowane – rodzaje i zastosowanie

Kolano regulowane (określane inaczej jako kolano nastawne) to nowoczesny element systemów kominowych, który jest nie do przecenienia w instalatorstwie kominowym. Ma ono tę podstawową przewagę nad elementami ze stałymi i nieruchomymi połączeniami, że umożliwia szeroki zakres regulacji i dokładne dopasowanie tego elementu kominowego do różnorodnych projektów konstrukcji kominowych.

 

W dzisiejszym – przyznajemy dość krótkim i monotematycznym – artykule zajmiemy się podziałami, które można wyróżnić w tej szerokiej grupie produktów, a także zastosowaniem, do którego przeznaczone zostały poszczególne rodzaje kolan kominowych.

 

Kolana regulowane – podziały

kolano regulowane czarneKolana regulowane możemy podzielić ze względu na ilość segmentów składających się na  poszczególny element oraz ze względu na materiał wykorzystany w ich produkcji.

 

Kolana regulowane – podział ze względu na ilość segmentów:

 

  • Kolano regulowane 2-częściowe – daje możliwość regulacji kolana w zakresie od 0° do 45°,
  • Kolano regulowane 3-częściowe – daje możliwość regulacji kolana w zakresie od 0° do 90°,
  • Kolano regulowane 4-częściowe – daje możliwość regulacji kolana w zakresie od 0° do 90°, a dodatkowo umożliwia przesunięcie osi.

 

Kolana regulowane – podział ze względu na wykorzystane materiały:

 

kolano regulowane czarne

  • Kolano regulowane czarne – wykonane z blachy stalowej do rur kominowych czarnych (np. blachy stalowej zimnowalcowanej DC01 pokrytej farbą żaroodporną tzw. czarny mat),
  • Kolano regulowane żaroodporne – wykonane ze stali żaroodpornej i przeznaczone do wykorzystania przy wkładach kominowych obsługujących piece opalane paliwami stałymi,
  • Kolano regulowane kwasoodporne – wykonane ze stali kwasoodpornej i przeznaczone do wkładów kominowych stosowanych przy piecach opalanych olejem opałowym lub gazem.

 

Kolana regulowane dostępne w naszym sklepie znajdą Państwo pod tym tagiem: kolano regulowane.

 

Serdecznie zapraszamy do zakupów!

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności