telgodz. 7-15
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon535-572-882 godz. 7-15

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Rura czarna - charakterystyka

Rura czarna - charakterystyka

Rury czarne kominowe – czyli tak zwane elementy proste wkładu kominowego – znajdują zastosowanie w odprowadzaniu spalin z pieców opalanych paliwami stałymi. Stosuje je się również przy odprowadzaniu spalin z kominków.

 

Cechują się one wyjątkową łatwością w montażu i trwałością, a równocześnie atrakcyjną ceną. Jednak jak w przypadku każdego produktu, zanim dokonamy zakupu warto zapoznać się z cechami i charakterystyką tego typu produktów. Dzięki temu rury, które wybierzemy, lepiej będą odpowiadały naszym potrzebom.

 

Dostępne w naszym sklepie prodykty tego typu znajdą Państwo tutaj: rura czarna.


 

Na co zwrócić uwagę wybierając rury czarne?

 

Przede wszystkim na dwie podstawowe sprawy: maksymalną temperaturę pracy i maksymalne ciśnienie robocze, w którym rura może pracować. Pamiętajmy o tym, że zastosowane przez nas rozwiązanie technologiczne bezwzględnie musi być dostosowane do temperatury emitowanych przez dane urządzenie spalin.


Poza tym uwzględnić trzeba także takie parametry jak:

 

  • Średnica – dopasowana musi być do zaleceń producenta danego pieca.
  • Długość - dostosowana do konkretnego komina.
  • Grubość i rodzaj blachy stalowej – warto pamiętać, że grubość blachy wykorzystanej przy tworzeniu rury wpływa na jej żywotność, ale elementem równie istotnym jest jej skład chemiczny (materiał, z której została wykonana). W naszym sklepie dostępne są tzw. rury 2 mm – wykonane z blachy stalowej o grubości właśnie 2 mm.
  • Gatunek farby – rury czarne powinny być pokryte dobrej jakości czarną farbą żaroodporną, która ani nie dymi przy pierwszym rozpaleniu pieca, ani nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.


 

Czym cechują się rury czarne?

 

  • Łatwość i szybkość montażu, a co za tym idzie stosunkowo niski koszt robót instalacyjnych,
  • Duża trwałość (zależna od grubości i rodzaju wykorzystanej w produkcji blachy stalowej),
  • Wysoka wytrzymałość temperaturowa (zależna od typu produktu),
  • Przeznaczone do urządzeń opalanych paliwami stałymi i kominków,
  • Satysfakcjonująco niski opór przepływu spalin.


Na koniec przypomnimy tylko, że prawidłowo zamontowany wkład kominowy nie tylko znacząco wydłuża żywotność wszystkich komponentów wykorzystanych w tworzeniu systemu kominowego, ale także chroni nas przed niepełnym spalaniem, a więc ryzykiem zatrucia czadem.

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności