tel
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Systemy kominowe – zalety

Systemy kominowe – zalety

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem o zaletach systemów kominowych.

 

Systemy kominowe stają się coraz to nowocześniejsze. Związane jest to głównie z faktem szybkiego rozwoju, zaawansowania technologicznego i wydajności energetycznej stosowanych w naszych domach urządzeń grzewczych. Okazuje się, że święcące swego czasu tryumfy kominy murowane z cegły odchodzą powoli do lamusa, nie wytrzymując wymagań stawianych przez nowoczesne piece i kominki.


 

Zalety systemów kominowych

 

Jedną z najważniejszych zalet systemów kominowych jest niewątpliwie możliwość dopasowania do wszystkich typów urządzeń grzewczych oraz do wszystkich rozmiarów i przekrojów szachtów kominowych.


Nawet w przypadku prostokątnego przekroju o niewystarczającym świetle dla zamontowania tradycyjnego wkładu okrągłego (ze względu na większe wymagania posiadanego urządzenia grzewczego), znajdzie się rozwiązanie. W większości przypadków można uniknąć frezowania, montując wkład kominowy owalny.

Wszystkich zainteresowanych tematem wkładów owalnych odsyłamy do artykułu: Kiedy stosujemy w kominie wkład owalny? Natomiast o szczegółach dopasowywania systemu kominowego do różnych typów urządzeń grzewczych pisaliśmy w artykule: Jak dobrać wkład kominowy?


 

komin izolowanySystemy kominowe izolowane

 

Dobrym rozwiązaniem są również systemy kominowe izolowane cieplnie. Dlaczego? Izolacja zapewnia chociażby lepszy ciąg w kominie, ograniczenie skraplania oraz w przypadku kominków zmniejszenie ilości wykorzystywanego opału (z powodu spowolnienia procesu spalania). Sprawiają także, że komin wolniej oddaje ciepło.

 

 

Jeszcze kilka słów o zaletach systemów kominowych

 

Systemy kominowe są także świetnym zabezpieczeniem przed pożarem sadzy; są one odporne na nawet bardzo wysokie temperatury (w zależności od typu zastosowanej stali) oraz związki powstające w procesie spalania – m.in. agresywne kondensaty. Zapewniają także właściwą szczelność całego układu, a ich montaż nie powinien przysporzyć większych problemów i, jeśli tylko zostanie wykonany prawidłowo, system kominowy będzie bezawaryjnie służył przez długie lata.

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności