telgodz. 7-15
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon535-572-882 godz. 7-15

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Komin izolowany – kilka podstawowych informacji

Komin izolowany – kilka podstawowych informacji

Czym jest komin izolowany? Co daje nam takie rozwiązanie technologiczne? Kiedy je się stosuje? Jakie mamy rodzaje kominów izolowanych? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdą Państwo w naszym najnowszym artykule.

 

Komin izolowany

 

Mówiąc najprościej i językiem laików – komin izolowany to typ komina wolnostojącego montowanego zazwyczaj na ścianie budynku. Komin izolowany nierówny jest jednak kominowi izolowanemu; wyróżnić można kilka rodzajów tego typu rozwiązania technologicznego.

 

Rodzaje kominów izolowanych

Kominy izolowane produkowane są w wersji kwasoodpornej i żaroodpornej i, tak jak i wszystkie typy wkładów kominowych, dobieramy je ze względu na rodzaj posiadanego przez nas urządzenia grzewczego. A raczej ze względu na rodzaj paliwa wykorzystywanego przez to urządzenie. O tym jak dobierać właściwe rodzaje wkładów, a więc i kominów, już pisaliśmy. Wszystkie informacje zawarte są w naszym wcześniejszym artykule pt.: Jak dobrać wkład kominowy?

 

kominy izolowane - trójnik 90 żaroodpornyJeśli jednak posiadają już Państwo taką wiedzę i nie mają wątpliwości, kiedy stosujemy stal żaroodporną, a kiedy kwasoodporną, zapraszamy do dalszej lektury.

 

Kiedy stosujemy kominy izolowane?

Kominy izolowane stosuje się najczęściej w przypadku, gdy nasz dom (a częściej domek letniskowy) nie posiada komina ceramicznego, w którym można by zamontować tradycyjny wkład kominowy. W takich wypadkach szybko okazuje się, że jedynym sposobem na odprowadzenie spalin z urządzenia grzewczego jest zamontowanie komina na ścianie budynku.

 

Czym różni się komin izolowany od tradycyjnego wkładu kominowego?

komin izolowany - kolano kwasoodporne 45Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Kominy działają podobnie jak wkłady kominowe i bazują na tych samych założeniach konstrukcyjnych, ale wyposażone są dodatkowo w izolację termiczną – np. z łupków wełny ceramicznej, stalowy płaszcz oraz zaczepy (obejmy) i wsporniki, które ułatwiają montaż na ścianie budynku i zapewniają stabilność całej konstrukcji.

 

Tradycyjnie, jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Komponenty żaroodporne dostępne w naszym sklepie znajdą Państwo tutaj: kominy izolowane żaroodporne, a kwasoodporne umieszczone są w kategorii: kominy izolowane kwasoodporne.

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności