telgodz. 7-15
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon535-572-882 godz. 7-15

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Czym są wkłady kominowe?

Czym są wkłady kominowe?

Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką wkładów kominowych.

 

Czym są wkłady kominowe?

Wkłady kominowe to obecnie jedno z najpowszechniejszych rozwiązań technologicznych stosowanych w kominiarstwie. Jego popularność bierze się przede wszystkim z różnorodności dostępnych na rynku wkładów oraz łatwości instalacji.

 

Wkłady kominowe – podstawowe zalety

Wkłady kominowe są przede wszystkim:

 

  • trwałe,
  • odporne na wysokie temperatury,
  • odporne na agresywne działanie skroplin (w przypadku wkładów kwasoodpornych),
  • nowoczesne,
  • bezpieczne,
  • ekonomiczne,
  • proste w instalacji i montażu,
  • szybsze w montażu niż tradycyjne rozwiązania.

Oczywiście wkład kominowy będzie spełniał swoją funkcję tylko pod warunkiem, że odpowiednio go dopasujemy do posiadanego przez nas źródła ciepła, a mówiąc inaczej – inne wkłady dobiera się do kominków, a inne do kotłów i pieców. Szczegóły mogą sprawdzić Państwo w naszym wcześniejszym artykule: Jak dobrać wkład kominowy? Znaleźć w nim można zasady rządzące doborem wkładów kominowych do różnych rodzajów źródeł ciepła.

 

Czy wkład kominowy można zamontować w starym kominie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak. Często zdarza się, że przy montażu nowego kotła, zmuszeni jesteśmy do modernizacji komina. Taką modernizację wykonać można poprzez instalację wkładu kominowego dopasowanego do rodzaju i mocy danego urządzenia.

Pamiętajmy! Wkład kominowy zawsze dobieramy zgodnie z zaleceniami producenta kotła lub pieca. Jest to konieczne nie tylko ze względu na wydajność cieplną, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo montowanego układu.

 

Co zrobić, gdy stary komin ma niewystarczającą średnicę?

Starsze kominy mają nierzadko niewystarczające średnice do obsługi nowoczesnych urządzeń grzewczych – i nie sprawdzą się w przypadku gdy chcielibyśmy zamontować wkład kominowy o przekroju okrągłym. Rozwiązaniem wtedy są wkłady kominowe owalne (powszechnie zwane owalami), które gwarantują właściwą pracę układu kominowego. Ze szczegółami takiego rozwiązania można zapoznać się tutaj: Kiedy stosujemy w kominie wkład owalny?

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności