telgodz. 7-15
 
 
Kategorie strzałka
Szybki kontakt

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

telefon535-572-882 godz. 7-15

r.sikora@itekpolska.pl

Sprawdź jak do nas trafić!

mapa
Wkład kominowy - budowa
20140611104727_4e791205f8a17981d62c5c9af.jpg

Czym jest i do czego służy szyber?

Czym jest  i do czego służy szyber?

Powracamy do naszego przeglądu elementów wkładów kominowych. W dzisiejszym artykule zajmiemy się funkcją i zastosowaniem jakie spełnia szyber kominowy. Zapraszamy do lektury!

 

 

Czym jest szyber, czyli definicja

 

Szyber to rodzaj zasuwy spotykanej w instalatorstwie kominowym, której zadaniem jest regulacja przepływu powietrza w całym systemie kominowym, a co za tym idzie regulację intensywności procesów spalania. Szyber jest więc jest jednym z kilku elementów mających wpływ na prawidłowy ciąg kominowy.

 

Jak wybrać odpowiedni szyber?

 

Wybierając szyber, powinniśmy uwzględnić dwa podstawowe parametry, a mianowicie średnicę oraz materiał, z którego został wykonany. Średnicę dobieramy do posiadanych już przez nas lub planowanych elementów wkładu kominowego, natomiast wybór odpowiedniego materiału jest już ciut bardziej skomplikowany. Pisaliśmy już co prawda kilkakrotnie o zasadach dobierania wkładów i elementów kominowych, ale nie zaszkodzi powtórzyć.

 

Kwasoodporne elementy kominowe wykorzystuje się do odprowadzania spalin z kotłów opalanych gazem lub olejem opałowym, elementy żaroodporne wykorzystujemy w systemach działających na bazie paliw stałych.

 

O innych elementach kominowych mogą Państwo przeczytać tutaj: Rury 2mm, czopuch 2mm i szyber - czyli kilka definicji. Tradycyjnie w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 
 
 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności